Zprávy z DM, jaro 2022

Tereza PernicováNovinky z DM, Školní novinky

V březnu a dubnu jsme studentům na DM nabídli opět spoustu aktivit. K těm osvědčeným patřilo zábavné odpoledne s hlavolamy, rébusy a hádankami organizované p. Vafkovou. Po dvouleté pauze p. Gnipová uspořádala výstup na městskou věž v Jevíčku s odborným výkladem prof. Davida Plecha. 

Velkému zájmu se na DM tradičně těší cestovatelské besedy. P. Machorková pozvala cestovatele Jiřího Přichystala, aby vyprávěl o svých zážitcích z Ukrajiny. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého mimo jiné o Zakarpatské Ukrajině, Kyjevu, Černobylu a Pripjati. Tato akce proběhla formou komunitního setkání, které bylo určeno nejen pro studenty, ale i pro širokou veřejnost.  

S p. Machorkovou jsme přivítali jaro zhotovením věnce z přírodních materiálů a s velkým ohlasem se setkalo i malování kamínků. Hotové výrobky si můžete prohlédnout v hale domova mládeže. Sl. de Lucca nabídla studentům možnost vyrobit si a ozdobit papírové kraslice, mnoho studentů zapojila i do zábavných psychotestů zaměřených na různé stránky osobnosti. 

Mgr. Darina Gnipová