4letý maturitní obor

Kombinované lyceum

Baví tě dělat věci jinak, dívat se na problémy z různých stran a poznávat svět v souvislostech? Přemýšlíš o studiu na univerzitě, nebo o tom, že začneš podnikat ve vysněném oboru? Pak je lyceum ideální volbou.

Budeš se učit podle waldorfských zásad - budeš rozvíjet vedle myšlení také cítění a vůli věci dotáhnout do konce. Čeká tě i spousta praktických kurzů, událostí a slavností. Pokud tě předchozí řádky zaujaly, tak ti můžeme slíbit, že se v Lyceu najdeš.

Zjisti vše o Lyceu

KÓD OBORU
78-42-M/06

ŠKOLNÍ  VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Kombinované lyceum

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30


KÓD OBORU
M 78-42-M/06

ŠKOLNÍ  VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Kombinované lyceum

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška


DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30Jaké budeš mít uplatnění


Přestože používá lyceum jiné metody výuky, uplatnění budeš mít podobné jako absolvent gymnázia – tvou první volbou tak bude pokračování ve studiu na univerzitě.

Díky profilaci, kterou si vybereš ve třetím ročníku, získáš výhodu na technických nebo přírodovědných univerzitách. Nemusíš se ale bát, že by ti práva, jazyky a další humanitní studia zůstaly uzavřené – bez problémů můžeš pokračovat na obor, který si vybereš. Díky dobrému základu měkkých dovedností, jako je kritické myšlení, zpracování informací či prezentační dovednosti ale najdeš práci i po škole třeba na různých pozicích, kde pracuješ s lidmi.

V průběhu studia na lyceu poznáš sám sebe. Nebude pro tebe potom problém vybrat si to správné směřování - ať už to bude vysoká škola, řemeslo, nebo vysněné podnikání.

studenti při výuce

Hlavou, rukama i srdcem


Naším cílem je, aby ses rozvíjel/a ve všech oblastech. Vedle rozvíjení myšlení dbáme i na vnímání a tvorbu umění, ale také posilování pevné vůle na cestě k cíli.

V čem je Lyceum jiné

Epochová výuka


Některé hlavní předměty budeš mít v tzv. epochové výuce. Znamená to, že po dobu 14 dní se budeš v pravidelných ranních blocích věnovat vždy jednomu předmětu. Dostaneš se v něm tak víc do hloubky.

Třídnické hodiny


Víme, že dobrá atmosféra v kolektivu je pro tebe důležitá. Díky pravidelným třídnickým hodinám budete se spolužáky držet pohromadě, naplánujete si důležité akce a oslavíte společně třeba narozeniny.

Umělecká tvorba


Záleží nám na tom, aby ses rozvíjel/a ve všech oblastech. Zahraješ si divadlo, vyřežeš si misku nebo svážeš knihu - naučí tě to dotáhnout věci do konce a budeš se navždy na umění dívat jinýma očima.

Slavnosti


V průběhu roku se můžeš těšit na nejrůznější slavnosti související se svátky i proměnami přírody. Užiješ si je o to víc, že se můžeš podílet na jejich přípravě a může přijít celá tvá rodina.

Co říkají ti nejdůležitejší

sára burešová

Sára Burešová

studentka 4. ročníku Kombinovaného lycea

Když se řekne lyceum, představím si barevnou školu, do které vcházím s úsměvem na tváři. Školu, která rozvíjí mou bytost všemi směry - učí mě přemýšlet, bádat, chápat věci v souvislostech. Rozvíjí mou kreativitu a smysl pro umění. Podporuje práci v kolektivu i budování dobrých vztahů. Motivuje mě k práci na sobě samé. Skrze zvládání nelehkých úkolů mi dodává sebevědomí… Lyceum je pro mě místo vzdělanosti obklopené uměním. Místo dobrých lidí, věčných přátel, moudrých učitelů. Když se řekne lyceum, zahřeje mě u srdce a zasním se do krásné minulosti…
Image

Proč studovat Lyceum

Ve 3. ročníku si můžeš vybrat zaměření


Přírodovědné nebo technické. V technickém zaměření tě čeká deskriptiva, technické kreslení a stavební vzdělávání, v přírodovědné pak třeba ekologie a chemie životního prostředí. Skvěle tě připraví na vysokou školu v oblasti, která tě baví víc.

Hlavní předměty budeš mít v epochové výuce


Jde o intenzivní výuku jednoho předmětu v každodenním ranním bloku po dobu 14 dní. Epochová výuka umožňuje provádět složitější a zajímavější pokusy, soustředit se na problém z různých úhlů pohledu a pomůže ti lépe si látku zapamatovat.

Bezproblémová maturita i přijímačky na VŠ


Obor kombinované lyceum je v ČR možné studovat jen na několika málo místech. Patří mezi nejúspěšnější z hlediska úspěšnosti maturit a přijetí na vysokou školu.

Naučíš se mluvit 2 cizími jazykyMimo angličtiny si můžeš zvolit němčinu, francouzštinu nebo ruštinu.

Střední škola trochu jinak


Lyceum je alternativou klasického gymnázia, kde musíš být zvídavý, tvořivý a ochotný učit se a objevovat. Nemusíš se ale bát – s maturitou ani přijímačkami na vysokou nebudeš mít žádný problém.

Ve 3. ročníku tě čeká praxe podle tvého zaměření


Ve stavebních firmách, strojírenství nebo třeba v ekologických centrech.

Akce, které stojí za to


Zúčastníš se spousty akcí, třeba charitativních akcí a různých slavností. Budeš tak rozvíjet i své schopnosti, protože je pomůžeš zorganizovat.

Smysluplné kurzy


Čeká tě kurz primární prevence, kde se prohlubují vztahy ve třídě, turistický kurz, kde překonáš sebe sama, a především zeměměřičský kurz, kde zjistíš, jak je důležitá týmová práce.


Čeká tě umělecká tvorba


Budeš hrát divadlo, vázat knihy, kreslit, pracovat se dřevem i hrát na hudební nástroj. Lyceum tě bude rozvíjet po všech stránkách.

Ubytujeme tě


Můžeš bydlet na našem Domově mládeže. Budeš tak blízko svým přátelům.

Učitelé, kteří vědí, jak na toLyceem tě budou provádět speciálně vyškolení učitelé, kteří mají potřebné certifikace i zkušenosti.

Společné slavnosti


Součástí lycea jsou slavnosti v průběhu roku – oslavy svátků, prožívání roku společně s ostatními.

Náš školní tým

Podívej se, kdo tě bude učit


muller foto

RNDr. Lukáš Műller, PhD.

Nadšený učitel matematiky, chemie, deskriptivní geometrie, technického kreslení, stavebního vzdělávání a knihvazačství.

Waldorfský učitel a vášnivý včelař.


plech foto

Mgr. David Plech


Učitel chemie a fyziky

Nadšený mladý waldorfský učitel, co miluje skauting, přírodu a mnoho aktivit spojené s adrenalinem (horolezectví, speleologie, montanistika, VHT). Věnuji se sborovému zpěvu, kinofilmové fotografii a cestování.

hrbáčková foto

Mgr. Lenka Hrbáčková

Učitelka češtiny a základů společenských věd

Milovnice knih, bot a dobré nálady, dobrovolná hasička a absolventka waldorfského semináře.

Chceš studovat Lyceum?

Podívej se, jak se k nám dostat
Zjisti víc k přijímačkám