Gymjev s Erasmem v Německu

Tereza PernicováŠkolní novinky

Ve dnech 17. – 23. března 2024 navštívilo 16 studentů Gymnázia Jevíčko se svými učiteli v rámci skupinových mobilit žáků v projektu Erasmus+ partnerskou školu v Německém Böhlenu. Studenti byli zapojeni do výukových hodin a seznámeni se systémem německého školství. Kromě toho navštívili také okolní významná města či historické památky – Lipsko, Drážďany, Moritzburg, Míšeň. Zde jsou dojmy některých zúčastněných:

Moc se mi líbil přístup německých učitelů a studentů, kteří byli ochotni mluvit anglicky nebo zpomalit. Poslední den jsme navštívili hodiny menších dětí (12 let) a byli milí. Když jsme odjížděli v přeplněném buse, tak mi právě jeden klučík z té třídy, kde jsme byli, držel místo. (Lukáš)

Velice se mi náš výlet do Německa líbil, strašně rychle to uteklo. Musím říct, že si z Německa odvážím neskutečně moc vzpomínek, které budou v mé hlavě napořád. Dokonce jsem si zde našla kamarádku, se kterou si denně píšu, a procvičuji si tak jazyk. Německo mě zaujalo jak krajinou, tak lidmi, ráda se sem zase vrátím. (Simona)

Sasko je velice krásná země, co se týče památek, přírody a celkového vzhledu krajiny. Nejkrásnější místa podle mě byly zámek Moritzburg a Drážďany. Moritzburg vynikal díky svému postavení uprostřed jezera, protože před rekonstrukcí sloužil jako lovecký hrad. Drážďany naopak svým množstvím památek z mnoha dob, kterými si Německo procházelo. (Tadeáš)

Bylo zajímavé poznat německý systém škol, také mi tento projekt umožnil najít si nové kamarády, a zlepšit si tak svou jazykovou dovednost. Nejvíce jsem si užila odpolední výlet do Drážďan, moc se mi toto historické město líbilo. Celý týden jsem si užila a budu na něj dlouho vzpomínat. (Barča)

Z celého pobytu na Německu jsem byl opravdu nadšen. Líbilo se mi, že jsme mohli se studenty z partnerské školy tak úzce spolupracovat. Hlavně i díky tomu se mi podařilo odbourat můj strach z mluvení. Byl jsem rád ale i za to, že jsme mohli vést rozhovory i s kolemjdoucími v Míšni. Celý pobyt mi tak dal spoustu zkušeností a věřím, že je budu moci využít v budoucnosti. Děkuji tak naší škole, že mi tuto příležitost mohla poskytnout. (Jan)

Pobyt v Německu se mi velmi líbil.  Největší zážitek pro mě asi byl, když jsme poslední den ve škole s dětmi hráli pexeso ze slovíček z německé knihy. Tuto hodinu jsem si moc užila, velmi jsme se nasmáli. Vůbec jsme nepociťovali jazykovou bariéru a rozuměli jsme si. (Gábi)

Můj pobyt v Německu hodnotím jako super zážitek. Moc se mi líbily každodenní výlety (nejvíce Lipsko, které má bohatou historii a zámek Moritzburg). Díky Erasmu jsem se seznámil se spoustou nových lidí, ale také sblížil se svými spolužáky. Návštěva v partnerské škole byla taky úžasná. Tímto bych chtěl moc poděkovat za příležitost a snad zase někdy.  (Pavel)

Výlet byl dobrej. Německo se mi docela líbilo, především Drážďany. Našel se samozřejmě i nějaký ten záporný zážitek, avšak těch bylo minimum. Zkrátka dobře strávený týden. (Jakub)

Co se mi nejvíce líbilo na tomto výletě?

Ze všech výletů, které jsme udělali, se mi nejvíce líbila prohlídka Moritzburgu, zámku, kde se natáčel film Tři oříšky pro Popelku. Velice se mi líbil způsob, kterým nám byl zámek prezentován.

Tablety, se kterými jsme skenovali tokeny rozmístěné po zámku, což nám umožnilo podívat se  do historie tohoto krásného loveckého zámku ve stylu interaktivní prezentace, je způsob, který se často nevidí, ale hodil by se do každé budoucí prohlídky. Tímto jsem se tak zaobral, že než jsem zjistil možnost vyzkoušení si střevíce, už bylo pozdě a museli jsme odejít a jet do Míšně. (Dan)

Celý výlet do Německa se mi moc líbil. Internát byl hezky vybavený a ve škole nás hezky přivítali. Nejvíce se mi ale líbila návštěva Míšně, kde jsme navštívili zámek, odkud byl krásný výhled na město. (Zuzka)

Moc se mi v Německu líbilo. Našli jsme obchody, kde byly dobré ceny, na internátu to vypadalo hezky a ve škole se nás mile ujali. Nejvíce se mi líbil výlet do Lipska a malá útulná kavárna, kterou jsme navštívili. (Natálie)

Tento výlet se mi líbil a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, například jak to chodí ve škole v Böhlenu. Nejvíce zážitků jsem si přinesla z Drážďan, kde se mi moc líbily stavby. Celkově jsem moc ráda, že jsem jela a poznala tak nové lidi a místa. (Karolína)

Byla to pecka, moc jsem si to v Německu užil. Lego obchod v Lipsku, příjemné prostředí ve škole v Böhlenu, památky v Drážďanech, no prostě bomba vejlet! (Jeremy)

Výlet do Německa se mi moc líbil a parádně jsem si ho užil. Nejvíce mě zaujalo Lipsko, krásné město s příjemnou atmosférou. Návštěva Oberschule a seznámení se studenty byl také skvělý zážitek a největší díky patří naší supr čupr paní učitelce 😉 (Ondra)

Nejvíce se mi líbila přátelská atmosféra, která na Erasmu panovala, a to ať už v naší partnerské škole nebo přímo v našem kolektivu. Program, který pro nás byl připravený, se mi též zamlouval. Pobyt v Německu s celou naší skupinou jsem si velice užila. (Veronika)