Učitelé v zahraničí

Tereza PernicováŠkolní novinky

Servus, Wien!

Na začátku dubna jsme se s kolegyní Helenou Hufovou vydaly v rámci programu Erasmus+ do hlavního města Rakouska, Vídně, na kurz německého jazyka. Celé dva týdny jsme si s kolegyní užily naprosto parádně. A to jak ve škole, tak i mimo. Vyučování bylo intenzivní, pro nás příliš rychlé, ale snažily jsme se zapojovat, komunikovat a zároveň i opakovat to, co už jsme uměly. Určitě to mělo smysl, ale doma je doma.

Jana Sedláčková

 

V tomto školním roce se učitelé z naší školy účastní díky programu Erasmus+ výjezdů do zahraničí a jazykových kurzů. V dubnu jsem odjela na 2 týdny do Vídně na kurz němčiny. Navštěvovala jsem kurz v jazykové škole ActiLingua, která se zaměřuje právě na výuku cizinců. Samotná výuka byla nesmírně příjemná, po rozřazení do skupin dle naší úrovně jsme s naším učitelem Michaelem pokračovali v dalších aktivitách. Ve skupině se sešlo 6 osob nejrůznějšího věku, původu, zálib i zaměření. Dva týdny sice nejsou příliš dlouhá doba pro výuku cizího jazyka, přesto si myslím, že výuka v prostředí, kde se přirozeně mluví daným jazykem, kde se člověk pohybuje neustále mezi německy mluvícími lidmi, je nejefektivnější. A ačkoli neučím cizí jazyky, odvezla jsem si další inspiraci pro vlastní práci ve škole.

Tereza Pernicová

¡Hola, Málaga!

V polovině dubna jsme se s kolegou M. Velešíkem vydali na cestu do prosluněné Málagy v rámci programu Erasmus+. Čekal nás nabitý týden plný studia španělštiny a objevování bohaté historie a kultury Andalusie. Intenzivní jazykový kurz nám pomohl prohloubit naše znalosti španělštiny a procvičit si konverzaci s rodilými mluvčími. Lektoři byli zkušení a přátelští, a tak se i z učení stal příjemný zážitek. Kromě výuky jsme se zapojili i do společenského života naší školy a zúčastnili se     např. „La noche del pescaíto“, v rámci které jsme ochutnali rybí speciality a seznámili se s dalšími studenty z celého světa.

Týden v Malaze byl plný nezapomenutelných zážitků. Získali jsme cenné jazykové znalosti, ponořili se do fascinujícího světa Andalusie a navázali přátelství s lidmi z různých kultur. Jsme vděční za tuto jedinečnou příležitost.

Nikola Krupková