Září 2023 na intru

Tereza PernicováNovinky z DM, Školní novinky

Se začátkem školního roku jsme měli s kolegyněmi možnost poznat kromě nových žáků také jejich rodiče, kteří je v den nástupu doprovodili. První podzimní měsíce byly pak jako vždy ve znamení postupné adaptace žáků. Pro mnohé se jednalo o první dlouhodobé odloučení od rodin a jejich zvyklostí. Vzhledem k počtu studentů je nyní k ubytování využíváno již všech 5 křídel budovy DM.

Studenti prvních ročníků však nejsou v letošním školním roce jedinými nováčky. Naše řady rozšířila také nová kolegyně, paní vedoucí Petra Čaloudová.

S měsícem říjnem se pomalu otevřela nabídka volnočasových aktivit pro ubytované žáky, do kterých se v případě zájmu mohou zapojit také jejich spolužáci, bez ohledu na to, že nejsou na DM ubytováni. V nabídce se budou pravidelně objevovat deskové hry, diskusní kroužek, posilovna, zpívání s kytarou a knihovna. Zařazovány budou také kreativní aktivity, kterých chceme navíc využít ke zvelebení prostředí domova mládeže. Jednou z novinek v nabídce zájmových aktivit bude také např. výuka hry na kytaru pro začátečníky. Pro žáky navíc připravujeme oblíbený Hallowen a výlet do Laser areny v Boskovicích