Zprávy z Domova mládeže

Tereza PernicováNovinky z DM, Školní novinky

Během dubna se studenti Gymnázia Jevíčko dočkali dlouho očekávaných a odkládaných společenských událostí: maturitních plesů tříd 4.A, 4.B, 4.L a závěrečného věnečku tanečních kurzů. Nikomu nevadilo, že plesová sezóna už dávno skončila, a všichni si tyto akce jaksepatří užili.

Také na DM jsme studentům nabídli opět spoustu činností. S p. Vafkovou si zájemci zahráli zábavnou strategickou hru Ubongo. Slečna De Luca zorganizovala skládání vlaštovek a zajímavou aktivitu s názvem „V kůži nevidomých“, kde si všichni mohli vyzkoušet běžné každodenní činnosti se zavázanýma očima včetně orientace v DM podle instrukcí „průvodce“.

P. Machorková uspořádala projektový den na téma „Putování za židovskou hvězdou“, kdy studenti postupně luštili jednotlivé indicie, které je dovedly do cíle k „pokladu“. Zasvěceným průvodcem po stopách židovského obyvatelstva v Jevíčku se zde stal Ing. Roman Müller.

V květnu se studenti zapojili do netradiční akce nazvané „Den bez batohů“. Ten den si měli přinést věci do školy v čemkoli jiném, než je oblíbený batůžek nebo taška. Někteří projevili velkou kreativitu a zvolili velmi netradiční „zavazadla“.

Mgr. Darina Gnipová