Turisťák 2022

Tereza PernicováAktuality Gymnázium, Školní novinky

V posledním květnovém týdnu čekal na studenty 3. A a 3. B sportovně – turistický kurz, který se uskutečnil v areálu Campingu Baldovec, pod vedením pana profesora Linharta, paní profesorky Valčíkové a paní asistentky Laury de Luca.

„První tři dny byly pro nás nachystány aktivity od animátorů. Mezi ně patřilo: horolezecká stěna, paintball, lanové centrum, střelba z foukačky a luku, lidské kuželky a různé další aktivity. Na závěr středečního programu nás čekal orientační běh, který byl připraven panem profesorem Linhartem, a ztížen nepříznivým počasím. 

Čtvrtek ráno byl dnem poznání. Ráno jsme vyrazili do nedalekých Sloupsko – šošůvských jeskyní. Při ní jsme mohli obdivovat krápníkovou výzdobu jeskynního systému. Po návratu přednesl pan Linhart krátkou přednášku o primární prevenci, kde jsme se mohli i aktivně zapojit a vyzkoušet si například nepřímou srdeční masáž. Celý kurz vyvrcholil táborákem, při němž se zpívalo, opékalo a povídalo. 

Volný čas jsme si krátili povídáním, sportem, zpíváním, sledováním hokeje a trávením času se svými spolužáky. I přes nepříznivé počasí jsme si kurz užili, ale i tak jsme se těšili zpátky domů.“

Studenti 3. B