KPP čili Kurz primární prevence 2022

Tereza PernicováAktuality Gymnázium, Školní novinky

V rámci kurzu primární prevence studenti druhých ročníků našeho gymnázia navštívili  malebné středisko Motýlek ve Svojanově u Moravské Třebové. Během těchto tří dnů prošli studenti různými aktivitami, jejichž úkolem bylo naučit je soudržnosti, komunikaci a spolupráci napříč třídami.

Přestože první den po příjezdu malinko pršelo, dobrou náladu to druhákům nevzalo. Pokusili se vytvořit krásné FB kamínky pod odborným vedením pana profesora Linharta. Následovala hra, která vybízela ke spolupráci, a to postavit most pouze ze špejlí, provázku a izolepy tak, aby udržel hrnec s vodou. Téměř všem se to povedlo, pouze jedno z družstev skončilo ve vodě. Tedy ti, co se jim úkol nepovedl, museli skočit do vody.

Již druhý den se na druháky sluníčko smálo od rána. A po výtečné snídani opět probíhaly různé hry, např. pragolf. Studenti si museli v lese sehnat klacek (golfovou hůl) a proběhnout co nejrychleji připravenou dráhou. Opět na ně čekalo překvapení v podobě finální jamky, uprostřed bazénu. Bylo krásně, takže  nikomu nevadilo, že museli do vody, aby míček do poslední jamky vhodili. Odpoledne si všichni vyzkoušeli orientaci v terénu s mapou a buzolou. A až na to, že se někteří ztratili, vše proběhlo dobře, hlavně bez zranění. Poté, co se opět všichni svlažili v bazénu,  mohla začít příprava táborového ohně, včetně opékání buřtů.

Poslední den všechny opět přivítalo ranní sluníčko, ale bohužel, čekal je odjezd. Poslední focení, úklid a vzhůru do reality. Studenti opustili krásné přírodní prostředí, ale snad odjeli s nezapomenutelnými vzpomínkami, novými přátelstvími a úsměvy na rtech.

 

 Studenti 2. A