Halloween 2021

Tereza PernicováŠkolní novinky

První pátek v listopadu se první ročníky Jevíčského gymnázia zúčastnily Halloweenského večera, přičemž celou akci uspořádali druháci. Všichni dorazili ve skvělých kreativních kostýmech. Akce začala v čase kolem půl sedmé večer. Skládala se ze sedmi různých stanovišť a hrůzostrašné stezky, kde největší úspěch sklidila stanoviště Hledání ve slizu, děsivý Twister, Tancování a Scoobyho pátrání po zmizelé lebce.

U stanoviště se slizem se hledaly tajemné předměty, zatímco u Scoobyho se mohli prváci pustit do pořádného pátrání. Při běhání a překonávání překážek se zapotili podobně jako u zběsilého tancování a neuvěřitelně ohebného Twisteru.

Prváci byli rozděleni do dvou skupin, s tím, že první skupina se dívala na horory, zatímco druhá obcházela stanoviště. Po určitém časovém úseku se prohodili. Při dokončení každého stanoviště dostali účastníci jedno náhodné slovo, ze kterých poté museli složit básničku.

V rámci našeho pátrání po zmizelé lebce ve spolupráci s prváky, se nám podařilo lebku najít pomocí indicií schovaných ve dvou třídách. Naše herecké výkony ocenil samotný pan profesor Žižka, který se stal špičkou našeho pátracího oddílu.

Zábava nechyběla ani na svíčkami osvětlené stezce odvahy. Kromě děsivého vrzání skříněk a dalších hororových prvků bylo krásně slyšet křičení a utrpení prváků, které se rozléhalo po celém gymnáziu.

Potom co obě skupiny dokončily stanoviště a stezku odvahy, šly se uložit ke “spánku “.

Po vskutku brzkém probuzení jsme vše uklidili a začali seškrabávat zbylý vosk z chodeb, kde jsme se také nasmáli. Po drsné práci jsme se rozloučili a odjeli domů. Na tento zážitek budeme s radostí vzpomínat.

Honza, Eva, Jana, 2.A