Adopce zvířete v ZOO

Tereza PernicováAktuality Gymnázium, Aktuality Lyceum, Školní novinky

Tak jako pomáháme našim žákům zvládat současnou nelehkou situaci, rozhodli jsme se, že pomůžeme i o kousek dál – a to v zoo Svatý Kopeček.
Zoologické zahrady byly dlouhou dobu bez návštěvníků a finanční rezervy pro nákup zvířecích pochoutek se značně ztenčily. Přitom právě zoologické zahrady jsou místem lidské péče o zvířata, která jsou často ve volné přírodě zranitelná či dokonce ohrožená vyhynutím. Proto bychom rádi přispěli k opětovnému zlepšení jejich životních podmínek a to poskytnutím příspěvku za všechny naše žáky formou adopce jednoho zvířete. Pomůžete nám vybrat, které to bude?
Hlasovat můžete přímo TADY.

1. SURIKATA
2. ŽIRAFA ROTHSCHILDOVA
3. TYGR USSURIJSKÝ
4. ŽELVA AMBOINSKÁ
5. PLAMEŇÁK RŮŽOVÝ

Surikata
Surikata je savec obývající suché savany a polopouště. V jejich koloniích panuje striktní hierarchie, ve které má každý jasně danou práci – někteří hlídkují, jiní shání potravu, nebo budují doupě v podobě hlubokých nor v písku.


Žirafa Rothschildova
Žirafa Rothschildova je v přírodě zranitelným druhem a existuje jen velmi málo míst, kde ji lze přirozeně pozorovat, přitom je tím nejvyšším savcem ze všech – dorůstá až pětimetrové výšky. Dospělé žirafy jsou velmi silné a netroufne si na ně ani takový predátor, jako je lev.


Tygr ussurijský
Tygr ussurijský je ohroženým druhem. V současnosti žije ve volné přírodě asi 500 jedinců. Tygři jsou samotáři, žijí v lesích sibiřské tajgy a v dospělosti váží až 300 kg, což jim umožňuje lovit tak velká zvířata, jako jsou jeleni nebo divoká prasata.


Želva amboinská
Želva amboinská je stále více ohrožena obchodem s želvím masem. Dříve se vyskytovala velmi hojně kolem řek, bažin a mokřad v jihovýchodní Asii, avšak dnes ji lze ve volné přírodě najít jen zřídka. Tento druh želvy se dožívá asi 15 let a její mláďata jsou velká pouhé 4 cm.


Plameňák růžový
Plameňák přirozeně obývá okolí některých jezer a lagun a většinou preferuje slanou vodu. Samičky snáší jedno jediné vejce, na kterém sedí asi měsíc. Živí se hlavně planktonem a dožívá se zhruba 12 let, avšak v zoologických zahradách žije až 40 let. Občas se stává, že se plameňák zatoulá i na naše území, tak buďte pozorní a třeba nějakého potkáte.

Děkujeme, že pomáháte s námi. GymJev – společně to zvládneme.

Zdroj informací: https://www.zoo-olomouc.cz/