ADAPTAČNÍ KURZ 2020

Tereza PernicováAktuality Gymnázium, Školní novinky

V prvním zářijovém týdnu 2020 se společně 1. A a 1. B, žáci Gymnázia Jevíčko, vydali na svůj první čtyřdenní společný zážitkový výlet – adaptační kurz.

Od počátku bylo jasné, že bude legrace. Už při cestě na místo, do kempu Baldovec, nás navigace nasměrovala mezi domy, kam by se autobus sotva vešel. Bylo úsměvné pozorovat vystrašené občany vísky, kudy jsme projížděli. Nakonec se nám podařilo dojet do cíle.

Počasí nám první den moc nepřálo, ale k večeru už bylo veseleji. Další dny se na nás sluníčko usmívalo od rána. Vzhledem ke všem aktivitám, které na nás celé dny čekaly – lukostřelba, horolezecká stěna, lanové centrum, teambuildingové hry, sportovní hry – bylo fajn, že nás sluníčko hřálo až do pozdních večerních hodin.

Malým překvapením pro nás bylo, že jsme odevzdávali mobily našim třídním, ale přes počáteční rozmrzelost, jsme nakonec zjistili, že povídání, karty, bazén, míče a zmrzlina ve společnosti nových kamarádů, je vlastně fajn.

Ve středu večer si pro nás třídní 1. B, Jindřich Žižka, připravil zajímavou přednášku o Marsu. Nakonec se nás v přednáškové místnosti sešlo asi dvacet.

Společně jsme si celé čtyři dny užili, jsme plni nových zážitků, a už teď se těšíme na společný lyžařský kurz.

Jana Závadová, 1. A