Zprávy z DM

gymnazium_jevickoNovinky z DM

Na přelomu měsíců ledna a února byly pro studenty na DM opět připraveny nejrůznější aktivity.

Zájemci se mohli zúčastnit bleskového turnaje ve vědomostním pexesu s p. Vafkovou, vyrazit na vycházku k pomníku napoleonských válek s p. Blahovou nebo si přijít popovídat u čaje a sušenek s p. Machorkovou.
P. vychovatelka Blahová zorganizovala besedu, na které se studenti Ondra Chlup a Denis Mrvoljak podělili o své zážitky ze zářijových cest po Evropě. Zajímavé fotografie s vtipnými komentáři zaujaly všechny přítomné. Studenti se také dozvěděli, jakým způsobem se mohou i oni zapojit do soutěže, ve které je hlavní výhrou bezplatné cestování po evropských státech po dobu jednoho měsíce.
P. vychovatelka Vafková uspořádala dvoudenní zábavné překonávání „Intrrekordů“ v různých disciplínách. Některé rekordy z minulých let zůstaly nepřekonány – například navlékání 100 kusů korálek na čas, jiné se podařilo zlepšit – sezení u zdi na výdrž v kategorii dívky, počet kliků za dvě minuty v kategorii hoši a u obou pití vody brčkem na čas. Rekordy byly vytvořeny i ve dvou nových disciplínách – stoj na pravé noze na výdrž a skládání papírové lodičky na čas.

Mgr. Darina Gnipová