Listopad a prosinec na domově mládeže

Tereza PernicováNovinky z DM

Listopad a prosinec na DM proběhly převážně ve znamení různých aktivit spojených s adventem a Vánoci.

Začátkem prosince se uskutečnil „Srdíčkový den“, do kterého se zapojila třída 1.B za pomoci paní vychovatelky Machorkové.

Kromě stálých kroužků (posilovna, Klub Jen tak, zdravé vaření) mohli studenti s p. Machorkovou vyrábět adventní věnec, s p. Gnipovou zdobit vánoční svícínky, zhotovit andílky z ruliček, anebo si upéct čaj jako dárek na poslední chvíli… P. Blahová zorganizovala tradiční Běh do schodů a výlet na horolezeckou stěnu do Velkých Opatovic a pod vedením p. Vafkové se odehrál turnaj v šipkách. Vyvrcholením všech příprav a symbolickým zakončením kalendářního roku se stala oblíbená vánoční večeře. Studenti pomohli se slavnostní výzdobou a úpravou jídelny. Všichni si pochutnali na výborném řízku se salátem, které připravila paní kuchařka Letovská. Následovalo vyhlašování a odměňování vítězů turnaje v šipkách i Běhu do schodů. A nakonec došlo i na dárky, které donesl „tajný Santa“. Po celý večer panovala výborná nálada, o kterou se zasloužila svými vtipnými komentáři zejména p. Blahová, která celou večeři organizovala a moderovala.

Po návratu z vánočních prázdnin proběhla společná schůzka Domovní rady, kde se studenti prostřednictvím svých zástupců mohli vyjádřit k životu na DM. Na jejich připomínky, návrhy a podněty reagovala vedoucí vychovatelka p. Vafková.

 

Mgr. Darina Gnipová