Zájezd do Vídně 2018

V pátek 26. října se zhruba 50 dobrodružných studentů jevíčského gymnázia sešlo v brzkých ranních hodinách před budovou školy.

Až do Mikulova vládlo v autobuse ticho, mnozí z nás se totiž snažili načerpat co nejvíce sil na celý den. Po krátké zastávce na čerpací stanici jsme pokračovali dále, na rakouskou dálnici, a při východu Slunce, celí natěšení, jsme poslouchali výklad pana profesora Macků o městu, do kterého jsme se ten den vydali. Díky němu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o historii a památkách Vídně.

První zastávkou byl kolem deváté hodiny krásný zámek, zařazený do světového dědictví UNESCO,  Schönbrunn s rozsáhlým parkem, mnoha fontánami a sochami. Na kopci nad velkým komplexem se nachází Gloriet, odkud je vidět velká část Vídně. Kolem půl desáté se začalo zdát, že někteří z nás se v zahradách ztratili a výletu bude konec, ale naštěstí jsme se všichni shledali a mohli jsme pokračovat vstříc dalšímu dobrodružství.

V centru města nás pan řidič vysadil jako každý rok u nové radnice. Před touto budovou v tento den postavili velké podium, na kterém probíhal  bohatý program, jelikož se 26. 10. slaví Den rakouské státnosti. Kdo chtěl, mohl jít s panem profesorem, se kterým se studenti dostali uličkami až ke chrámu sv. Štěpána. Naše skupinka se od ostatních odloučila hned u autobusu, obdivovaly jsme krásnou architekturu města a nakoupili jsme také pár suvenýrů.

V půl třetí jsme opět nasedli do autobusu a zamířili jsme do zábavního parku Prater, kde jsme utratili naše poslední eura a překonali jsme svůj strach z různých atrakcí. Z ruského kola byl opravdu krásný výhled na celou Vídeň.

Před pátou hodinou jsme naskákali do autobusu a všichni jsme spokojení odjížděli domů.

 

Denisa Veselá, 3. A

Přidáno