Domov mládeže

Foto z akcí 2012/2013   Foto z akcí 2013/2014  Foto z akcí 2014/2015  Foto z akcí 2015/2016

Domov mládeže poskytuje ubytování během celého roku organizovaným skupinám dětí, mládeže i dospělých za stanovených podmínek.

Kontakty:

Ladislav Šponer, tel. 725940219, Pavla Konečná, tel. 702046228, e-mail: ubytovani@gymjev.cz

Věra Vafková, ved.vychovatelka – tel. 461327806, 775327806, e-mail: vafkova@gymjev.cz

Bližší informace týkající se ubytovacích služeb

Adresa: 

Nerudova 557
569 43 Jevíčko
tel.: 461 327 806

mobil: 775 327 806

Vychovatelky:  

   

Dokumenty ke stažení:

Vnitřní řád domova mládeže

Provozní řád domova mládeže

Školní vzdělávací program domova mládeže

Přihláška na domov mládeže

Ubytování žáků mimo dny pravidelného ubytování

Historie:
S výstavbou domova mládeže se začalo roku 1965 a stavba byla dokončena roku 1969. K 1. září 1969 se do internátu s kapacitou 152 míst přestěhovali žáci gymnázia a DOŠ. V této době se ukázalo, jak je nový Domov mládeže (oficiální název) důležitý i pro školu. Od září 1973 a pak všechny následující roky až do roku 1990 sem přijížděli na poslední rok gymnaziálních studií žáci doslova ze všech koutů České republiky, aby se zde připravovali pro studium v zahraničí – v tehdejších socialistických státech SSSR, NDR, PLR, BLR. Ve školním roce 1973/74, kdy zde začala přípravka pro studium v zahraničí, se osamostatnil Domov mládeže a jeho první ředitelkou se stala paní Marie Tesařová. Po jejím odchodu do důchodu tuto funkci zastávala Xaya Niklová a rok zastupovala Blažena Lexmannová, nakonec byla ředitelkou paní Blanka Mášová. Ve funkcích vychovatelek zde nejdéle pracovaly p. Jarmila Havlíčková, B. Lexmannová, M.Hrbatová a další. Od roku 1992 se internát vrátil zpět pod správu gymnázia a vedoucí vychovatelkou se stala paní Věra Vafková. Současná kapacita domova mládeže 111 lůžek je plně využita. V domově mládeže je ubytovaným žákům k dispozici posilovna, sauna. Ve volném čase mohou využívat výpočetní techniku s přístupem na internet, případně si zahrát stolní tenis.
Součástí domova mládeže je školní kuchyně s jídelnou, která zajišťuje celodenní stravování pro ubytované, obědy pro dojíždějící žáky gymnázia a učitele a žáky Základní školy v Jevíčku.

Současnost:
Od ledna 2013 byla kapacita domova mládeže snížena na 88 lůžek. Všichni ubytovaní tak nyní bydlí na zrekonstruovaných pokojích. Dva dvoulůžkové pokoje mají k dispozici společné sociální zařízení vybavené sprchovým koutem, umyvadlem a samostatným odděleným WC. Celé sociální zařízení je odvětráváno a je v něm zabudováno žebříčkové topení. Nová plastová okna mají sítě proti hmyzu a žaluzie. Jsou vybavena tzv. mikroventilací, takže je zaručena cirkulace čerstvého vzduchu. Na pokojích jsou nové skříně, osvětlení a datová zásuvka. Pro ubytované jsou volně k dispozici klubovny s TV a lednicí, menší místnost s DVD přehrávačem, kuchyňka se základním vybavením (mikrovlnná trouba, elektrický sporák, rychlovarná konvice, nádobí). Ubytovaní mohou denně využívat také hernu se stolním tenisem, stolním fotbalem, šipkami, PC učebnu, knihovnu. V rámci zájmové činnosti i formou pravidelných kroužků naši ubytovaní navštěvují posilovnu, tělocvičnu gymnázia i základní školy, nové hřiště s umělým povrchem nebo jen travnatou plochu za domovem k relaxaci. Můžeme zapůjčit míče pro volejbal, fotbal, vybavení pro badminton, líný tenis, florbal, petanque, kroket, gymbaly, cvičící podložky i jednoruční činky. Máme též větší množství zajímavých společenských a logických her. Měsíční poplatek za ubytovací služby v letošním školním roce je 1200,- Kč. Ubytování na základě vyplněné přihlášky se poskytuje vždy na jeden školní rok.