Zprávy z DM, zima 2019/2020

Během posledních dnů před vánočními prázdninami se studenti mohli zapojit do tradičních a oblíbených aktivit na DM, které pro ně zorganizovaly jednotlivé vychovatelky. Například se jednalo o „Běh do schodů“ s p. Blahovou, výrobu „lapače snů“ s p. Machorkovou a pod vedením umělkyně p. Sekérešové, „Vánoční rozjímání“ spojené s ochutnávkou čokoládových fonduí s p. Vafkovou.  

Adventní čas  na DM vyvrcholil slavnostní večeří, na které jsme si společně zazpívali koledy, vítězové sportovních turnajů byli odměněni „jedlými“ cenami, všichni si pochutnali na kuřecím řízku s bramborovým salátem a na závěr se obdarovali drobnými dárky.

Po vánočních prázdninách jsme se ve zdraví opět setkali a studentům nastal obvyklý koloběh povinností, více či méně příjemných – přípravy maturitního plesu 4.B, zkoušení a písemky ve škole… Na DM se ale studenti od těchto povinností mohou odreagovat a třeba si zacvičit v posilovně, odpočinout si v sauně, pobavit se v kroužku Jen tak nebo při vědomostním pexesu, protáhnout se na vycházkách po okolí Jevíčka.

Již v podzimních měsících byly na DM zahájeny stavební práce, které nyní probíhají v plném proudu. V přízemí a v 1. patře budou pro potřeby ubytovaných studentů vybudovány dvě nové kuchyňky.

Mgr. Darina Gnipová

 

Přidáno