Vernisáž Výstavy fotografií

Vernisáž

„A víte co, já vám uspořádám pořádnou výstavu!“ S touto větou přišla paní profesorka Jana Janečková před několika měsíci, když u ní byli Koudy, Šafa a Kaďa se svými fotkami. Tehdy ani netušila, kolik tvrdé práce, měsíců velkých příprav i nervozity se za tímto, zdánlivě lehce splnitelným slibem, ukrývalo. Nápad na uspořádání výstavy tu byl už déle, sdílený i s ostatními, také velmi talentovanými fotografy ze 7. S.

Velký den D přišel ve čtvrtek 3. března 2016, kdy Jaromír Koudelka, Marek Šafář, Jan Kaderka, Aneta Zezulová, Tereza Švecová a Štěpán Neubauer vystavovali společně své fotky v jevíčské synagoze. A že to byla výstava opravdu pořádná!

Celým večerem provázeli Zdeňka Mauerová a Martin Geršl. Myslím si, že za jejich vystupování a velmi vtipný nápaditý projev, který si i sami napsali, by se vůbec nemusel stydět žádný profesionální moderátor. Nechyběla ani hudební vystoupení. Večer zahájil loňský maturant Tom Haas hrou na klavír, po něm následovala skupina The Wall, složená rovněž ze studentů našeho gymnázia. Nad fotografiemi nechyběl ani odborný posudek fotografa a cestovatele pana Jana Košťála. Fotografům svůj obdiv ve svém projevu vyjádřili i pan ředitel Mgr. Jiří Janeček nebo radní města Jevíčka pan Rudolf Beran. Příjemnou vsuvkou do programu byly také velmi vtipné rozhovory, které moderátoři Zdenička a Martin vedli s našimi fotografy. Celý večer byl k dispozici raut, který pomáhali připravit studenti naší školy.

Díky velkému počtu hostů na výstavě, kladným ohlasům a chvále na účet fotografů i organizátorů, mohu s klidem v srdci říci, že paní profesorka Janečková svůj slib dodržela.

Natálie Chlupová, 2. A

Další fotografie z vernisáže najdete ZDE

Přidáno