Vánoční hrátky aneb Dárky na poslední chvíli

Znáte to – Vánoce za dveřmi a vy ještě sháníte poslední drobnosti, kterými byste udělali radost svým blízkým. U studentů z Gymnázia v Jevíčku to platí dvakrát tolik, a proto se jim profesorský sbor snaží každý rok vyjít vstříc a uspořádá Vánoční dílnu. Letos ovšem udělali změnu a pozvali širokou veřejnost.
Už od vchodu gymnázia byly slyšet melodie známých koled, a jak jste stoupali výše a výše, mohli byste jít i po čichu a našli byste obrovský hrnec ovocného punče. Rozhlédnete se na obě strany a všude jsou stolky. Každý z nich nabízí výrobu nějaké drobnosti. Od svícínků, přes brože, papírové krabičky, dárkové taštičky, dekorační předměty až po náušnice a fimo. U každého stolku byl jako bonus student, který rád pomůže, poradí a navíc i pobaví. Pokud vás přepadne hlad, můžete si nazdobit perníček a ihned nasytit prázdný žaludek. No není tohle pohádka?
Celá dílna proběhla v úžasné atmosféře, za níž je potřeba poděkoval hlavně paní profesorce Janečkové a Sedláčkové, které celou akci zorganizovaly, a všem ochotných a šikovným studentům, kteří se podíleli. Všichni doufáme, že se tato akce zapíše do povědomí lidí a že se příští rok může naše gymnázium těšit ještě větší účasti než letos.
Nikola Weiglová, 4.B

Autor fotografiií je Daniel Cigánek, 4.B.

Přidáno