Vánoční hrátky 2018

Už značnou řádku let se v předvánočním čase na Gymnáziu v Jevíčku udržuje velmi pěkná tradice v uspořádání akce, která kvůli své přátelské atmosféře a vůni výborného (nealkoholického) punče linoucí se celou chodbou, všem navodí tu správnou vánoční náladu. Ve čtvrtek 20. prosince 2018 měli ti mladší i starší možnost si na vánočních hrátkách na poslední chvíli vyrobit či nakoupit vánoční dárky pro své blízké.

            O celý chod události se starali studenti vybraní ze všech tříd. Postarali se jak o nápady na zcela nové, zábavné činnosti, tak i o ty, které nikdy na hrátkách nesměly chybět. Upekli perníčky, jež si mohli malé děti, jejich rodiče či studenti nazdobit, a pomáhali jim také na ostatních stanovištích s vytvářením všemožných dárečků. Výběr byl opravdu široký. Od výroby barevných náramků a papírových přáníček, přes tvorbu andělíčků z ovčího rouna, placek, až po zdobení skleněných svícnů a svíček. Na prodej byly pěkné dřevěné svícny, ručně vyráběné náramky a náhrdelníky a kromě nich také pestrá škála čokoládových cukrovinek.

            To všechno zmíněné, šum přátelské konverzace a vánoční hudba v pozadí, se spojilo v opravdovou, nefalšovanou atmosféru, která na každého dýchala ze všech stran. Věřím, že z hrátek neodcházel nikdo, bez ohledu na věk, kdo by nebyl vánočně naladěný a domů si neodnášel spokojený úsměv na rtech.

Jan Hader, 3. B

https://www.zonerama.com/klaramrvova/Album/4950974

foto: Klára Mrvová, 3. B

Přidáno