Úspěch v krajském kole Wolkrova Prostějova

I v letošním roce jsme se zúčastnili krajského kola WP, které se uskutečnilo v Pardubicích dne 15. 3. 2017.

Na tuto soutěž jsme vybírali poměrně dlouhou dobu vhodné texty, takové, aby dětem vyhovovaly a ztotožnily se s nimi. Bylo to těžké a jevíčská knihovna se stala téměř naším druhým domovem.

Nakonec se z desítek textů podařilo vybrat tři autory, kteří zaujali a studenti, kteří se zúčastnili této soutěže, si vybrali svoje recitační texty. Zdeňka Mauerová si vybrala Alexandru Berkovou a text O malé bílé cedulce, Adélu Sedláčkovou zaujal text Roberta Fulghuma Jak to vzniklo a Vít Václavek přednesl text Ivana Krause – Žít je nebezpečné. Naši studenti soupeřili v každé kategorii s téměř dvaceti konkurenty a vedli si výtečně.

Všichni tři předvedli skvělá vystoupení, která ocenili v závěrečném hodnocení i porotci, ale jak to tak bývá, vítěz a postupující do celostátního kola WP může být jen jeden. Je úžasné, že už potřetí se z krajského kola do celostátního probojovala studentka třetího ročníku našeho gymnázia, Zdeňka Mauerová.

Zdeňka nás bude reprezentovat v době od 13. do 16. června 2017 v Prostějově. Nám nezbývá nic jiného, než držet palce a věřit, že si celý pobyt v Prostějově užije a načerpá mnoho sil do dalších recitačních soutěží soutěží.

 

Zdeni, blahopřejeme.

 

Mgr. Jana Sedláčková

Přidáno