Turistický kurz

Tak jako každý rok jsme my, studenti 3. ročníků absolvovali turistický kurz. Avšak tento ročník byl pojat trochu jinak, nevypravili jsme se na cyklistickou túru, ale odvážně jsme se vydali do adrenalinového kempu Relaxa ve Staré Vsi u Rýmařova.

Zde jsme prožili vyčerpávající, nicméně nesmírně zábavný týden. Měli jsme šanci vyzkoušet si například horolezeckou stěnu a slaňování z ní, army game a střílení z luku. Zajímavá byla i bungee trampolína, kde se většina z nás snažila o přemety s menšími či většími úspěchy.

V úterý jsme se zúčastnili túry po krásné horské přírodě Hrubého Jeseníku. Cílem naší výpravy bylo dosažení Jelení studánky, kde se odvážnější skupina vydala na zpáteční cestu oklikou přes Čertovu stěnu. A byla to výzva! Cesta k této vyhlídce byla svižná díky neustálému klesání, avšak stezka skončila a nám nezbylo nic jiného než se vydat strmě nahoru na hřeben. Odměnou nám byla vyhlídka na Praděd. Pro zpestření naší výpravy nás příroda odměnila pořádnou bouřkou.

Ve čtvrtek proběhl celodenní orientační běh pro skupiny, jehož součástí bylo nalezení jídla podle mapy, slaňování, střelba, vaření na ohni, ošetření a transport zraněného. Všichni účastníci projevili bojového ducha a chtěli vyhrát. Tento „Den přežití“ nás zaujal nejvíce.

Poslední večer našeho pobytu byl ukončen grilováním, jehož součástí byla ohnivá show a diskotéka pořádaná pro všechny návštěvníky tohoto kempu.

Možná jsme tímto zahájili novou tradici týkající se turistického kurzu. Přeji všem budoucím ročníkům stejně krásné zážitky, jako máme my.

Adriana Václavková, 3. B

 

 

Přidáno