Studentské volby

Ve čtvrtek 6. září 2012 proběhly na naší škole Studentské volby 2012. Gymnázium Jevíčko bylo jednou z šesti škol Pardubického kraje, které se do projektu zapojily.

V 7.40 hod. byla v aule gymnázia otevřena volební místnost. Voliči, studenti školy starší 15 let, nejprve zamířili k volební komisi, jež byla složena z žáků školy. Pokud byl volič zapsán na seznamu voličů, obdržel volební lístek. Pak se odebral za plentu, kde zakroužkoval jím vybranou politickou stranu či hnutí. Seznam stran byl totožný se seznamem stran a hnutí zaregistrovaných pro podzimní volby do zastupitelstva Pardubického kraje.
A nakonec zbývalo jediné – vhodit lístek do volební urny. V 13.40 hod. se volební místnost uzavřela, volební komise odpečetila urnu a sečetla hlasy pro jednotlivé strany a hnutí. Poté byly výsledky elektronicky odeslány k celkovému zpracování.

Studentské volby 2012 byly organizovány společností Člověk v tísni v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách. Celkové výsledky najdete zde. Článek ve Svitavském deníku.

Přidáno