Studentské volby 2017

Již brzy se otevřou volební místnosti pro oprávněné voliče, svoji možnost dát v parlamentních volbách svůj hlas straně, hnutí nebo koalici ovšem dostali studenti Gymnázia Jevíčko i o něco dříve. To se totiž společně s dalšími 280 školami zapojilo do projektu Studentské volby 2017, který organizuje vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni.

Z auly gymnázia se tak 3. a 4. října stala autentická volební místnost, ve které zasedla i volební komise složená ze studentů třetího ročníku. Ta vše nejen připravila a byla nápomocná voličům, ale odevzdané hlasovací lístky také spočítala a výsledky zaslala agentuře, která provedla celkové vyhodnocení.

A jak volby dopadly? Na našem gymnáziu zvítězila, stejně jako na všech ostatních zapojených školách, Česká pirátská strana, hned za ní se umístilo hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura, třetí místo obsadili Sportovci.

Na závěr je nutné dodat, že hlasy studentů nijak neovlivní konečné výsledky voleb, vyjadřují však postoje budoucí generace voličů.

 

Mgr. Lenka Hrbáčková

Přidáno