Studenti lycea pomáhají

Srdce pro Lili
K listopadovým dnům neodmyslitelně patří i Svatomartinská slavnost, kterou si připomněli i studenti lycea v Jevíčku. Jako obvykle se tato slavnost nese v duchu pomoci bližním. Tento rok se lyceáni rozhodli zapojit se do akce „Na jedné lodi“, která draží nejrůznější výrobky ve prospěch onkologických malých pacientů hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN v Olomouci. Tentokrát se dražilo pro desetiletou Lilinku, která je už poněkolikáté hospitalizovaná s leukémií. Lili onemocněla před dlouhými 8 lety. Tehdy jí byly pouhé 2 roky. Léčba byla úspěšná, ačkoli plného zdraví se nikdy nedočkala, protože o vyléčení z této kruté nemoci se mluví až po 6 letech. Bohužel drak se vrátil v 7 letech a už si vyžádal transplantaci kostní dřeně. Nedávno Lilinka oslavila své 10. narozeniny a oslavila je opět v nemocnici, kde den za dnem bojuje.
Studenti třetího ročníku jevíčského lycea se letos rozhodli vyrobit vyřezávané dřevěné svícny z lipového dřeva ve tvaru srdce. Se dřevem studenti pracovali v rámci umělecké tvorby již dříve, nyní se ale jejich práce prodchla i hlubším smyslem a myšlenkami na nemocnou Lili. Výsledek byl velmi pěkný a většina výrobků se následně prodala. Výdělek, který činil více jak 4000 Kč, byl poukázán Dětské klinice FN v Olomouci.
Mně – jako třídnímu učiteli třeťáků – nezbývá než poděkovat za možnost potkávat se se studenty, kteří nemyslí jen na sebe a pro které dobročinnost není jen prázdné slovo.
Lukáš Műller

Přidáno