Studenti gymnázia opět úspěšní v recitaci

Dne 12. 11. 2018 jsme se po roce opět zúčastnili  Pardubického poetického setkání. Příprava na takovou přehlídku začíná ale už v září, kdy se složitě vybírají texty prozaické nebo básnické.

Studenti musí pročíst mnoho a mnoho tetxů, a teprve ten, který je nejvíc osloví, s tím se pracuje dál. Jde o mravenčí práci, někdy nekonečnou, ale zatím vždy smysluplnou.

            I letos jsme soutěžili ve třech kategoriích, v kategorii I., tedy do šestnácti let, ve II., do osmnácti let a poslední dva roky i ve III. kategorii, tedy literátů, autorů básní, či povídek.

Tak jako zatím každý rok se nám i letos podařilo zabojovat a uspět ve všech kategoriích.

V I. kategorii soutěžila Natálie Finsterlová a Amálie Waltová, Natálie získala druhé místo, přičemž první místo nebylo uděleno. Ve II. kategorii recitovali Vít Václavek a Petr Veselka, Petr obdržel čestné uznání. A ve III. kategorii Vít i Petr recitovali své vlastní verše, Vít získal místo třetí a Petr zvítězil. Je pozoruhodné, jak se kategorie literátů každým rokem rozrůstá o další nadějné básníky a spisovatele. Konkurence je rok od roku větší a větší. Je vidět, že studenti přemýšlí a chtějí své názory, pocity a zážitky přednést světu. O to víc je třeba si vážit našich dvou mladých talentů.

            Všichni čtyři předvedli nádherné výkony a patří jim za náročnou a krásnou práci velké poděkování a přání dalších recitačních, či spisovatelských úspěchů.

 

                                                                                   Mgr. Jana Sedláčková

Přidáno