Spalovač mrtvol

Žáci 3. ročníků se vypravili do Divadla Polárka v Brně na velice netradiční hororové představení. Ti z vás, kteří již někdy četli knihu Spalovač mrtvol od Ladislava Fukse nebo viděli stejnojmenný film od režiséra Juraje Herze, moc dobře tuší, že zpracovat téma o vlivu ideologie a moci na charakter člověka do divadelního představení, které má zaujmout „nevděčné studenty”, nebude žádná procházka růžovým sadem.

K mému překvapení se práce účinkujících i celého kolektivu velice vydařila. Příběh dokázal vtáhnout do děje takovým způsobem, že jsme celé dění prožívali spolu s herci, kteří předvedli naprosto excelentní výkon. Celé představení se odehrávalo na nápadité otáčivé konstrukci, která nabízela řadu změn prostředí (lékařská ordinace, ale i krematorium).  Mnozí z herců dokonce museli během divadelní produkce vystřídat několik rolí (tudíž i kostýmů) za velice krátký čas, což já jako člověk, kterému ráno trvá vypravení do školy minimálně hodinu, neskonale obdivuji. Atmosféru výborně dokreslovala živá hudba orchestru a slečna hrající na piano.

Nerada bych prozrazovala celý děj a výjimečnosti představení, proto vám jen vřele doporučím divadlo navštívit a udělat si o neobvyklém hororovém groteskním zpracování vlastní obrázek.

Sára Pětvalská

 

Přidáno