Podzimní Vídeň

Začaly podzimní prázdniny. Většina našich spolužáků si užívala toho, že mohou vyspávat až do oběda. Ale my, skupina dobrodruhů, jsme se dne 26. 10. 2017 přemohli k tomu, vylézt v brzkých ranních hodinách z našich vyhřátých pelechů. Jako každý rok jsme se totiž vypravili na výlet do Vídně.

Dokud jsme projížděli českým  územím, vládlo v autobuse slastné ticho,neboť  se naše výprava snažila nabrat síly na náročný den.  Ale hned v momentu, kdy jsme přejeli rakouské hranice, všichni nedočkavě pokukovali z oken a užívali si krásného výhledu za zajímavého výkladu pana profesora Macků.

Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn, který je obklopen nádhernými zahradami. Vyskákali jsme z autobusu a s foťáky připravenými k výkonu jsme se vydali objevovat krásy a historii tohoto místa. Následovala společná prohlídka centra města, při které nám pan profesor ukázal nejdůležitější budovy a zákoutí  Vídně. A pak už byl program na následujících pár hodin pouze na nás. 

Já a moji kamarádi jsme jako první samozřejmě zamířili hledat něco k snědku, s touhou ochutnat pověstný, a pro Rakousko tak typický, Sacherův dort.  S plnými žaludky jsme se pak pomalým krokem přesunuli směrem k Albertinu, muzeu umění, ve kterém můžete vidět díla slavných velikánů, jako je například Picasso nebo Monet.  Zbytek času jsme využili k procházkám vídeňskými uličkami a parky a užíváním si slunného dne.

Přibližně ve tři hodiny se naše skupina sešla zpět v autobuse. Náš program totiž pokračoval v Prateru, kde si ti odvážnější z nás mohli vyzkoušet všemožné bláznivé adrenalinové atrakce a kolotoče.  Ostatní utratili své zbylé peníze za suvenýry a s prázdnými kapsami jsme zamířili zpět domů.

Sára Pětvalská, 4. A

Přidáno