Pardubický kraj známý neznámý

V letošním roce uplynulo patnáct let od znovuobnovení krajů v České republice. Pardubický kraj proto uspořádal vědomostní soutěž „Pardubický kraj známý neznámý“.

První kolo soutěže spočívalo v napsání eseje na téma „Kraj, ve kterém žijeme“ a v natočení krátkého videomedailonu s představením jak týmu školy, tak školy samotné. Čtyři nejúspěšnější týmy z celého Pardubického kraje postoupily do finálového kola.

Finálové klání se odehrálo 26. listopadu 2015 v  sále Jana Kašpara v Pardubicích. Týmy z Gymnázia Dašická, Gymnázia Česká Třebová, Gymnázia Jevíčko a Obchodní akademie Chrudim se utkaly ve vědomostní soutěži, jež důkladně prověřila znalosti studentů o Pardubickém kraji v oblasti kultury, sportu, historie či geografie našeho kraje. Naše gymnázium úspěšně reprezentovali Zdeňka Mauerová, Martin Geršl a Marek Mrva.

Vítězem se stal tým pardubického Gymnázia Dašická následovaný Českou Třebovou a v těsném bodovém závěsu Jevíčkem. Obchodní akademie Chrudim si odnesla čtvrté místo.

Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje a moderátor soutěže, posléze společně s panem radním Václavem Kroutilem naznal, že kraj je studentům skutečně blízký a v jejich povědomí je široké spektrum znalostí o něm.

Martin Geršl, Gymnázium Jevíčko

 

Přidáno