Neslavíme Majáles, máme svůj Gymfest

Gymnázium Jevíčko dne 15. 6. 2013 v 9,00 hodin zahájilo novou tradici v podobě celodenních oslav hudby, tance, filmu, divadla, ale hlavně studentstva.
Naším cílem bylo to, abychom si užili celý den společně bez stresu, v pohodě a s radostí.
Celá akce byla rozdělena do dvou prostor gymnázia, auly a dvora gymnázia. Komornější vystoupení se konala v aule. Mohli jsme zhlédnout vystoupení pěveckého sboru Cantilo, překvapením byl i romantický balet tanečního kroužku ZUŠ Jevíčko a pochlubili se nám i naši studenti ze 2. B divadelní adaptací Krále Lávry K.H. Borovského. Závěrečné vystoupení v aule zakončil divadelní kroužek ZJEV, který nám předvedl dvě Čapkovy povídky, Věštkyně a Telegram.
Mezitím probíhaly akce i na dvoře gymnázia. Zahájení patřilo skupině God bless jazz, pokračovala kapela Epicentrum a po nich následovali ti nejmladší – hudební seskupení pana Radka Kavana – Etien Band. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními zatančily tanečnice z jevíčské ZUŠ velmi kreativní představení, zhlédli jsme i vystoupení místních mažoretek, včetně vítězné skladby Kateřiny Fellnerové z mistrovství Evropy. Bylo to úchvatné a všichni si zasloužili obrovský aplaus.
Závěr celého dne ukončila skupina Defekt, k níž se přidali i tanečníci, sedící posluchači a hudebníci museli několik skladeb přidávat.
Příjemným překvapením bylo i vystoupení našich přátel z Německa, města Böhlenu. Studenti si připravili hudební vystoupení pod vedením jejich učitele hudby a na dvoře pak své umění předvedli i jejich učitelé. Bylo to velmi příjemné a milé zpestření.
V jednotlivých třídách po celý den probíhaly zajímavé akce zpetřující program Gymfestu. Návštevníci mohli vidět Chemick show, zábavné hry v angličtině, zúčastnit se výtvarné dílny,zahrát elektronickou hudbu, pobavit se na videosekvencemi našich studentů, potrápit se nad hlavolamy ve fyzice, zasportovat si…
Myslím, že bylo z čeho vybírat, svítilo nám sluníčko, jevíčtí i přespolní přišli podpořit místní akci, a hlavně naše gymnázium a jejich skvělé studenty, kteří se předvedli v tom nejlepším světle.
Nedílnou součástí každé takové akce bylo i občerstvení. Jídlo bylo výborné, pivo dobře chlazené, obsluha se celý den usmívala, co víc jsme si mohli přát!
Poděkování patří všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě, organizaci a realizaci této velkolepé akce. Je třeba zmínit především sponzory, město Jevíčko a firmu Czech blade, ale nesmíme ani zapomenout na jevíčskou ZUŠ. Spolupráce s panem ředitelem Dušanem Pávkem je na vysoké úrovni a jeho přízně si velice vážíme.
Naším mottem bylo: „Pobavit se a užít si tento den!“ A to se, myslím, podařilo. Takže příští rok ?… Uvidíme!!!

Mgr. Jana Sedláčková

Na závěr si dovolím přidat pár spontánních reakcí účastníků Gymfestu:

„Příští rok znovu! Bylo to fajn!“
Natálka
„Moc jsme si to užili. Nejvíc DEFEKT!“
Martinka
„Němci byli zajímavým zpestřením, hlavně jejich profesor!“
Áďa
„Byla drahá kofola, ale jinak super!“
Kika
„Byl to pro mě nejlepší den strávený na gymplu, paráda!“
Verča
„Přišla jsem sem až z Brna podpořit své kamarády. Moc se mi to líbilo!“
Terka z Brna
„Gymfest se mi velice líbi. Kapely byly úžasné. Sportovní „okénko“ bylo také úžasné. Seznámili jsme se s netradičními sporty a i prezentace jednotlivých předmětůbyla super.“ Adéla
„Gymfest se mi velice líbil, protože z něj přímo sršela rodinná atmosféra. Studenti se přátelili i s profesory, byly pozvány kapely, které také utvářely pohodovou atmosféru celé akce. Těším se na příští rok!“ anonym
„Gymfest byl super. Nejvíce se mi líbila Kateřina Fellnerová a vystoupení mažorek. Myslím,
že to nemělo chybu!“
Machatová
„GYMFEST – bylo to vážně SUPÉR. Mocinky jsem se pobavila. Chciopáčko“
Mucq
„Program byl rozmanitý a myslím, že každý si v něm mohl něco najít, co ho zajímá. Bylo toho na mě docela dost, protože jsem musel vystupovat v sedmi vystoupeních. To se mi trochu nelíbilo, že polovina studentů nedělala nic a já jsem nikomu nemohl říct, že to se mi dělat nechce. K tomu všemu jsem večer uklízel, když všichni pohodlní studenti už byli doma. Ale i přesto jsem měl z vystoupení radost a den jsem si užil. Dopadlo to nad moje očekávání. A když přišel někdo cizí, myslím, že se to líbilo. A mnoha lidem jsme asi udělali i radost.“
Haas
„Bylo to fajn, jediné co mě mrzelo bylo, že 4/4JeVy a Opičí duha začaly dříve, takže jsem je nestihla…!“
Rádková

Přidáno