Letní škola na VŠCHT

Rády bychom se s vámi podělily o naše třídenní zážitky strávené na Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) v Praze. Konala se zde ve dnech 26. – 28.srpna 2014 letní škola pro středoškolské učitele a studenty. Akce se zúčastnilo asi 110 studentů převážně 3. a 4. ročníků.

Přestože jsme přijely samy bez doprovodu, nezabloudily jsme a včas jsme dorazily do Technické knihovny v Dejvicích. Při registraci nám byla dána taška s materiály o škole a informacemi o průběhu akce. Byl pro nás připraven program podle jednotlivých chemických oborů, které lze na letní škole studovat: chemické inženýrství, potravinářská a biologická technologie, chemická technologie a technologie ochrany prostředí. Program se skládal z prohlídky a práce v laboratořích, které probíhaly každý den, a jednoho bloku přednášek. Navštívily jsme například laboratoř zabývající se bakteriemi v mléčných výrobcích, v jiné jsme izolovaly bakteriální DNA a analyzovaly vodu z různých prostředí. Seznámily jsme se s funkcemi elektronových mikroskopů nebo se naučily zacházet s termokamerou. Vše jsme si poté mohly samy vyzkoušet. V přednáškách jsme slyšely o těžkých kovech v přírodě, o biopalivech nebo mýtech v kosmetice. Všichni byli velmi vstřícní a na všechny naše otázky nám odpověděli jak pedagogové, tak i přítomní studenti, kteří vypomáhali s programem. Po celé tři dny jsme měly možnost využít občerstvení (a všechno to bylo moc dobré… a zdarma :).

Bylo nám zajištěno ubytování na studentské koleji Volze v Jižním Městě. Jako minulý rok bylo vše skvěle zařízeno. Měly jsme poskytnuto soukromí na dvojlůžkovém pokoji!

Před odjezdem jsme ještě dostaly certifikát o absolvování letní školy.

Moc se nám všechny části programu líbily a získaly jsme širší přehled o jednotlivých oborech chemie, skvělé vzpomínky a nové přátele. Všem, kteří mají zájem o studium chemie, rozhodně doporučujeme! 🙂

Jitka Tihonová a Lenka Novotná 4.B

Přidáno