Letní škola chemie, fyziky a matematiky

Do učeben a laboratoří se hned v prvních dnech prázdnin vrátili studenti středních škol, kteří se sjeli do Jevíčka na Letní školu chemie, fyziky a matematiky. Tradiční akci pro ně v prostorách tamního gymnázia letos už poosmé uspořádala přírodovědecká fakulta.

Šestidenní program populárně-vědeckých aktivit je určen studentům prvních tří ročníků všech typů středních škol se zájmem o přírodní vědy. Letos se mohou podrobněji seznámit s mikrosvětem rostlin, logikou matematiky či počítačovým modelováním fyzikálních úloh, absolvovat pitevní praktikum nebo rychlokurz z elektrotechniky.

„Jde o konkrétní formu spolupráce univerzity a střední školy. Na odborném programu, který se skládá z přednášek a workshopů, se podílejí vyučující z univerzity i gymnázia,“ uvedl odborný asistent katedry analytické chemie Lukáš Müller. Důležitý je podle něj také neformální program, v jehož rámci studenti vytvářejí skupiny s obdobnými zájmy, začínají pracovat na studentských vědeckých pracích a komunikují se svými budoucími pedagogy.

Za dobrodružstvím vědy a poznání přijelo letos na Malou Hanou téměř padesát studentů středních škol převážně z Olomouckého kraje. „Stále častěji jsou tu i účastníci ze vzdálenějších míst, letos například z Chebu, Litoměřic a Turnova,“ doplnil Müller.

Letní škola chemie, fyziky, biologie a matematiky se koná od 30. června do 5. července. Jejím hlavním cílem je neformálním způsobem představit olomoucké vědce, popularizovat přírodní vědy a motivovat mladé lidi ke studiu na Univerzitě Palackého.

Přidáno