Komiks

Již třetím rokem Gymnázium Jevíčko pořádá literárně-výtvarnou soutěž „Vytvoř si svůj komiks“ pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. V letošním roce jsme vybrali téma – ekologie. Celkem k nám zavítalo 27 žáků z Jevíčka, Městečka Trnávky, Blanska a Velkých Opatovic. Děti zahájily práci na svých komiksech v 8 hod. ráno a postupně kolem poledne svá dílka dokončovaly. Jak už to bývá, některým se dařilo více, některým méně. Stejně jako loni, ani letos neměla porota lehký úkol. Přesto se nakonec shodli. Tablet jako první cenu si odvezl žák ze ZŠ Velké Opatovice, Viktor Krejčíř. Druhé a třetí místo patřilo děvčatům ze ZŠ Jevíčko – Kláře Mrvové a Markétě Ondrouškové. Porota se letos rozhodla udělit i čtvrté a páté místo. Na čtvrtém se umístila Markéta Bomberová ze ZŠ Městečko Trnávka a páté obsadila Victoria-Devi Westlake ze ZŠ Velké Opatovice. Nechtěli jsme opomenout úsilí všech zúčastněných a i ti, kteří se neumístili, od nás dostali drobné upomínkové předměty.

Vyhodnocení a následná vernisáž byla slavnostně zahájena čtyřruční skladbou našich studentů Jaromíra Gamby a Tomáše Haase. Celou akci uzavřel Jaromír Gamba znělkou z filmu The Simpsons. Věřím, že si žáci základních škol dopoledne u nás užili a po ukončené vernisáži mezi sebou, ale i s našimi studenty o svých pracech diskutovali, obhajovali a předávali si vzájemně své zkušenosti.

Děkujeme všem učitelům, kteří se dětem věnují a umožňují jim ukázat své umění i někde jinde než jen na své domovské škole.

Mgr. Jana Sedláčková

Přidáno