Komiks žáky baví

Gymnázium Jevíčko i letos uspořádalo pro žáky 8. a 9. tříd základních škol literárně-výtvarnou soutěž „Vytvoř si svůj komiks“. 25. listopadu se v aule školy sešlo 33 žáků z Jevíčka, Jaroměřic, Boskovic a Velkých Opatovic. Tématem byl příběh s detektivní zápletkou. Soutěžící začali pracovat na svých komiksech hned po zahájení soutěže a postupně kolem poledne svá díla dokončovali.

I letos neměla porota jednoduchý úkol. Hodnotila se nejen výtvarná úroveň, ale i text a originalita příběhu. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže uvedla klavírní skladbou studentka Vanesa Pařilová. A pak již následovalo konečné rozhodnutí poroty.

Tablet za první místo v soutěži získala Klára Mrvová ze ZŠ Jevíčko, druhé místo obsadila Kristýna Baďurová ze ZŠ Boskovice (ulice Slovákova) a třetí místo patřilo Markétě Ondrouškové ze ZŠ Jevíčko. Porota také udělila cenu za originalitu. Tu získala Natálie Finsterlová ze ZŠ Jevíčko. Práce žáků posoudili i studenti gymnázia. Nejvíce se jim líbil komiks, který nejvýše ocenila i porota, a proto cenu studentů gymnázia získala Klára Mrvová. Všichni soutěžící byli za své úsilí odměněni pamětním listem a drobnými upomínkovými předměty.

Děkujeme všem učitelům, kteří se žákům věnovali a umožnili jim ukázat svůj talent i jinde než na své škole.

PhDr. Zdeňka Valčíková

 

Přidáno