Kabinet matematiky informuje…

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V podzimních a zimních měsících probíhají domácí a školní kola Matematické olympiády v jednotlivých kategoriích. Na základě úspěšného absolvování školního kola se studenti zúčastní kola krajského v Pardubicích. Školního kola kategorie A se v prosinci zúčastnili studenti Petr Mooz (7.S), Tereza Hrouzková (3.B) a Jan Moučka (3.B). Kriteria pro postup do krajského kola splnil Petr Mooz, který v lednu v Pardubicích vybojoval pěkné 7. místo (ze 16 soutěžících). V lednu proběhlo také školní kolo v kategoriích B a C, kterého se zúčastnili studenti Zdeňka Mauerová, Marie Spíchalová, Josef Dvořák v kategorii B (všichni 2.B), dále Kateřina Popelková a Albín Pařízek v kategorii C (oba 1.B). Zdeňka Mauerová a Albín Pařízek v první polovině dubna absolvovali krajské kolo v Pardubicích. O výsledcích budeme informovat.

SUDOKU

Nejúspěšnější studenti školní soutěže v Sudoku se v březnu zúčastnili regionálního přeboru této soutěže ve Vysokém Mýtě. V kategorii jednotlivců byla nejúspěšnější Tereza Fisterlová (4.B) – 9. místo. Družstvo ve složení Nikola Krupková, Tereza Finsterlová (obě 4.B), Jan Moučka a Jaromír Koudelka (oba 3.B) obsadilo 4. místo.

MATEMATICKÝ KLOKAN

Dne 18. března proběhlo v celé republice další kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan. Studenti naší školy soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii Junior soutěžilo 56 studentů
a nejúspěšnější se stala Zdeňka Mauerová ( 69 bodů) a v kategorii Student to bylo 35 studentů a zvítězil Jan Moučka (71 bodů). V rámci okresu Svitavy se s tímto bodovým hodnocením umístila Zdeňka na 10. místě (z 261 soutěžících) a Honza na místě 3. (ze 112 soutěžících). Všem uvedeným studentům blahopřejeme k jejich úspěchům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

PŘEDNÁŠKA RNDr. DAGA HRUBÉHO

1. dubna 2016 se mohli nadšení zájemci o matematiku zúčastnit velmi poutavé přednášky RNDr. Daga Hrubého na téma „Transformace soustavy souřadnic“, která byla určena především studentům 3. ročníku matematického semináře.

Přidáno