Kabinet matematiky informuje…

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V podzimních a zimních měsících proběhla domácí a školní kola Matematické olympiády v jednotlivých kategoriích. Na základě absolvování školního kola se úspěšní studenti  zúčastnili kola krajského v Pardubicích. Školního kola kategorie A se v prosinci zúčastnili studenti Zdeňka Mauerová a Josef Dvořák ( oba 3.B). Kriteria pro postup do krajského kola splnila ZDEŇKA MAUEROVÁ, která v lednu v Pardubicích vybojovala pěkné 11. místo. V lednu proběhlo také školní kolo v kategoriích B a C, kterého se zúčastnili studenti Albín Pařízek a Zuzana Hlaváčová v kategorii B (oba 2.B), dále Martin Borýsek a Pavla Komoňová v kategorii C (oba 1.B). MARTIN BORÝSEK v dubnu absolvoval krajské kolo v Pardubicích, kde se umístil na velmi pěkném 6. místě. Blahopřejeme a všem děkujeme za účast a příkladnou reprezentaci školy.

 

 

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Na podzim se nadšení zájemci z řad našich studentů zúčastnili základního kola Logické olympiády, které proběhlo online. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Nejúspěšnějším z našich studentů se stal ADAM KRAVÁČEK

(8. S), který získal umístění na 18. – 21. místě v rámci Pardubického kraje, kde soutěžilo 374 studentů. Byl mezi 75% nejlepších a postoupil do krajského kola, ve kterém také úspěšně reprezentoval naši školu a sbíral cenné zkušenosti.

Blahopřejeme a děkujeme.

 

 

SUDOKU

Čtyři naši studenti  – Z. Hlaváčová, A. Pařízek, L. Písková a Z. Mauerová – se v březnu zúčastnili regionálního přeboru soutěže v Sudoku ve Vysokém Mýtě. Významného umístění tento rok bohužel nedosáhli, ale nasbírali spoustu zkušeností do dalších soutěží.

 

MATEMATICKÝ KLOKAN

Dne 17. března proběhlo v celé republice další kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan. Studenti naší školy soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii Junior soutěžilo 47 studentů a nejúspěšnější se stal Martin Borýsek ( 87 bodů) a v kategorii Student to bylo 18 studentů a zvítězil Jan Moučka (65 bodů). V rámci okresu Svitavy se s tímto bodovým hodnocením umístil MARTIN BORÝSEK na 2. místě (z 392 soutěžících).  Všem uvedeným studentům blahopřejeme k jejich úspěchům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Přidáno