Gymnázium ve zlínské ZOO Lešná!

Ve středu 24. září zaplnili studenti Gymnázia Jevíčko dva autobusy a vydali se na cestu do více než 100 kilometrů vzdálené ZOO Zlín. Všichni jsme se těšili, protože nám paní profesorka Jirásková zajistila prohlídku s průvodcem. Za ZOO se na organizaci exkurze podílel jevíčský rodák a absolvent gymnázia pan František Hladil, který zde zastává post kurátora ptáků.

Cesta nám docela rychle uběhla a už jsme byli před bránou do ZOO. Shromáždili jsme před pokladnami a mohli jsme si vybrat, jestli půjdeme na trasu s průvodcem, nebo se vydáme objevovat zvířecí druhy sami. Většina zvolila lákavou nabídku prohlídky s průvodcem a naše první zastávka byla u žiraf. Celý výklad pana průvodce byl proložen otázkami na nás k danému druhu, zajímavostmi a postřehy. Nebyly to jen takové ty informace, kolik zvíře váží, měří, ale dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací, které jistě využijeme v hodinách biologie. Po komentované prohlídce, jež trvala hodinu a končila u slonů, jsme se už všichni rozdělili a šli jsme po stopách zvířat, která nás nejvíce zajímala. Největším trhákem byla pro všechny možnost pohladit si a nakrmit rejnoky ve zcela novém pavilonu s názvem Zátoka rejnoků, otevřeném 20. září.

Celou zahradu jsme si bohužel prohlédnout nestačili, ale i to co jsme viděli, nám stačilo a po občerstvení v restauraci pod zámkem Lešná či jiném stánku s občerstvením jsme znaveni nasedali do autobusu na zpáteční cestu domů. Tímto bych chtěl moc poděkovat profesorům, kteří nás doprovázeli a to paní Jiráskové, paní Novákové a panu Wiltschovi. A úplně poslední poděkování putuje do Lešné panu Hladilovi za skvěle zařízenou prohlídku zahrady a dar do školy v podobě pštrosího vejce, za které jsme jako učební pomůcku všichni moc vděčni. Snad to nebyla naše poslední návštěva, tak brzy na shledanou!

 

Michael Jordán, 6. S

Autorem fotografií je Mgr. Adam Wiltsch.

 

Přidáno