Gymfest 2018

„…čeká vás odpoledne plné tance, hudby, zpěvu, literatury, sportu a dobré zábavy…”, znělo aulou Gymnázia Jevíčko při tradičně pořádané akci zvané Gymfest. Ten se konal v sobotu 16. června 2018 a byl to již pátý ročník tohoto festivalu.

Studenti si společně s profesory připravili velice bohatý program, který dozajista potěšil každého návštěvníka. Příznivci hudby a cizích jazyků si mohli užít jazykové okénko, v němž si třídy připravily písně ve vyučovaných jazycích.

Na nádvoří školy se odehrála taneční vystoupení, například „Ruské krasavice” třetích ročníků nebo několik sestav v provedení mažoretek Amorion z Jevíčka. Během odpoledne se představili také žáci a profesoři německé partnerské školy z Böhlenu.

Program v aule byl završen literárním okénkem, ve kterém vystoupili úspěšní jevíčští recitátoři, a na úplný závěr proběhlo promítání studentských filmů připravených v hodinách hudební výchovy.

Na školním hřišti mohli hosté zhlédnout komentovanou ukázku různých netradičních sportů. Finálem celého Gymfestu se stalo vystoupení orchestru Etien Band.

Bylo to velmi vydařené odpoledne a věříme, že si ho všichni náležitě užili.

 

Klára Mrvová, Jan Hader, Pavla Komoňová

Přidáno