Exkurze v Brně…

…očima výtvarníka

Navštívili jsme Moravskou galerii v Brně, konkrétně výstavu s názvem Paneland. Přibližuje výstavbu panelových domů a sídlišť v 70. a 80. letech minulého století. Průvodkyně Katka nám vysvětlila, proč se vůbec začala sídliště stavět, jak vypadal takový panelák, také nás seznámila s několika architekty a umělci té doby. Nejvíce nás zaujala replika tzv. Husákova 3+1. Hned jsme si vzpomněli na návštěvy u prarodičů nebo na seriál Vyprávěj. Poté nás Katka zavedla do ateliéru, tam jsme vytvořili skupinky, a náš úkol zněl: Navrhněte sídliště.

…očima hudebníka

Provedl nás pan Tomáš Černoch. Světem klavírních křídel a pian. Ukázal nám jednotlivé části klavíru, vysvětlil, jak klavír funguje, jak se namotávají basové struny, kolik stojí generální oprava totálně zdevastovaného klavíru a mnoho dalších zajímavých informací.

Čekala nás ještě jedna návštěva, a to cimbálové dílny. Většina z nás viděla cimbál poprvé v životě, ale bylo nám vysvětleno, z čeho se skládá a jak se na něj hraje. A to jsme si dokonce mohli zkusit. No řekněte, už jste někdy někdo hrál na cimbál?

 

Finsterlová Natálie, Konečná Simona, Minaříková Tereza

Přidáno