Exkurze do Vídně

Všichni moji kamarádi mi volají, že už mají podzimní prázdniny. Smutně jím odpovídám, že musím ještě dva dny do školy, ředitelské volno jsme nedostali. Ale ne! Vždyť v pondělí jedeme do Vídně! To zní ještě lépe než prázdniny!

V pondělí 26. října jsme se sešli v nepříjemně brzkou šestou hodinu před gymnáziem a vyrazili jsme vstříc Vídni. Čtyřhodinová jízda nám rychle uběhla. Nejdříve jsme obdivovali krásy prosluněného zámku Schönbrunn.

Poté jsme se přesunuli do centra Vídně a rozdělili se na část, která si šla zblízka prohlédnout vídeňský parlament, a část, která si šla takzvaně po svých.

Moje skupinka si prohlédla centrum města, z dálky zamávala katedrále sv. Štěpána zvané Stephansdom a vydala se do Albertiny, kde jsme zhlédli velmi zajímavou výstavu Od Moneta po Picassa a nezvyklé litografie Edvarda Muncha. A to ještě náš výlet nekončil. To nejlepší mělo teprve přijít.

Vydali jsme se autobusem do zábavního parku Prater. Zdejší atrakce, mnohdy až neuvěřitelné, nám zvedly hladinu adrenalinu.

Musím říct, že se celá exkurze vydařila. Děkujeme panu učiteli V. Macků za zorganizování tak zajímavé a poučné návštěvy Vídně. Příští rok neváháme a určitě pojedeme znovu.

Kateřina Stündlová, 1.A

Přidáno