Březnové zprávy z DM

Na přelomu měsíců února a března byly pro studenty na DM opět připraveny nejrůznější aktivity. Zájemci se mohli zúčastnit bleskového turnaje ve vědomostním pexesu nebo si zahrát různé další hry, například s ekologickou tématikou na tzv. „ekologickém“ podvečeru. Studentka Katka Stűndlová vymyslela a uspořádala historicky první bleší trh v jídelně DM, na kterém se prodávalo a nakupovalo za pár korun všechno možné – od oblečení přes doplňky až po knihy. Příjemného předjarního počasí využila p. vychovatelka Blahová k organizaci vycházky k pomníku napoleonských válek.

P. vychovatelka Machorková uspořádala tematické posezení pro zastánce zdravého a vegetariánského stravování. Zde se studenti mohli dozvědět zajímavé informace o různých směrech a možnostech ve stravování, vyměnit si tipy na zdravé vaření a prolistovat kuchařské knihy. Proběhla i malá ochutnávka cizrnového kari, které připravila paní vychovatelka, také některá děvčata přinesla vlastní výtvory – pomazánku z červené řepy a vegetariánské hamburgery.

S velkým zájmem se setkal cyklus přednášek pastora a misionáře Kornelia Novaka. Studenti si jej mohli poslechnout během dopoledních hodin na Gymnáziu. Některé zaujal natolik, že se zúčastnili i série podvečerních přednášek v synagoze.

Mgr. Darina Gnipová

Přidáno