Bath, April 2019

V neděli 24. března 2019 jsme se my, studenti Gymnázia, žáci ZŠ Jevíčko a ZŠ Chornice, vydali na zájezd do Anglie. Cestu jsme započali ve 12:30 před budovou gymnázia. Poté, co jsme byli všichni v autobuse, mohli jsme vyjet.
 V Brně jsme vyzvedli Ivanu, naší úžasnou paní průvodkyni, a cestovali jsme dál k hranicím s Německem. Cesta byla pro spousty z nás zdlouhavá a náročná. V brzkých ranních pondělních hodinách jsme konečně přijeli do Calais, kde jsme počkali na trajekt a ten nás odvezl do Doveru. Pro některé byla cesta trajektem premiéra, stejně jako zájezd do Anglie.
V Doveru jsme konečně zahlédli anglické pobřeží, všichni jsme se nemohli vynadívat, jak je tam krásně. Strávili jsme dalších pár hodin v autobuse, než jsme se konečně dostali do Bath.
 Hned po příjezdu do města jsme viděli Římské lázně, muzeum Jane Austenové a také Bath Assembly Rooms a další. Po delší procházce po městě pro každého přijela hostitelská rodina a odvezla si nás domů. Dali jsme si večeři a konečně jsme se pořádně vyspali.
 V úterý ráno nás čekaly první chvíle ve škole s britskými učiteli. Všichni jsme byli neskutečně nervózní, ale ve výsledku jsme byli všichni spokojení. Absolvovali jsme další procházku po překrásném Bath a seznámili se s učiteli. Po výuce ve škole jsme jeli do Glastonbury, kde jsme navštívili ruiny nejstaršího kláštera postaveného na území Velké Británie. Poté jsme vystoupali na vyhlídku Glastonbury Tor. V podvečer jsme navštívili Wells – nejmenší město v Anglii, které se může nazývat city, pokochali jsme se překrásnou katedrálou a jeli jsme zpět do hostitelských rodin.
 Středeční ráno jsme znovu prožili ve škole a po výuce jsme si udělali výlet a navštívili jsme nejslavnější pravěký monument v Evropě – Stonehenge. Když jsme si každý vyfotili alespoň jednu fotku, mohli jsme se přesunout do města Salisbury. Prohlédli jsme si další z mnoha nádherných katedrál. Autobusem jsme se vrátili zpět do Bath.
 Ve čtvrtek po posledních hodinách angličtiny jsme vyrazili do blízkého Bristolu, navštívili jsme zrekonstruovanou parní loď SS Great Britain z 19. století. Kromě kajut jsme se také mohli podívat na palubu, na dno samotného parníku, či jsme se mohli dozvědět více o životech cestujících díky moderním technologiím. Po cestě zpátky do Bath jsme měli možnost vidět visutý most Clifton Suspension Bridge, který se klene 82 m nad řekou Avonou.
 Poslední den v Anglii jsme strávili v Londýně. Prošli jsme se po několika místech, která jsou nám všem známá. Viděli jsme Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, prošli jsme se po Trafalgar Square, Piccadilly Circus, čínské čtvrti Soho a po spoustě dalších míst. Odpoledne jsme utratili své poslední libry a vyrazili jsme domů.
 Po další dlouhé cestě autobusem domů jsme dorazili zpátky do Jevíčka. Sice naši cestu provázelo pár problémů (nevolnost v autobuse nebo na lodi), ale všichni jsme se s nimi statečně poprali a vrátili se domů, živí a zdraví.
 Moc děkujeme všem profesorům, paní průvodkyni a pánům řidičům, kteří s námi tyto krásné dny prožili. Už teď se těšíme na další zájezd v příštím roce.

 Minaříková Tereza 2.A

Přidáno