Adaptační kurz

Netradiční začátek školního roku
1. září jsme my, žáci prvních ročníků gymnázia a lycea, zahájili nový školní rok. Druhého dne jsme neusedli do školních lavic, ale vyrazili jsme na adaptační kurz!
Celé to začalo středečního rána. Pršelo. Počasí, že by psa nevyhnal. Plni očekávání jsme nasedli do autobusů. Cíl cesty – rekreační středisko Vysoké Pole u Dětřichova. Po hodince strávené v autobuse nás čekalo milé překvapení. Dorazili jsme do cíle a k tomu vysvitlo sluníčko! Nejprve jsme se ubytovali a pak s napětím očekávali první vyučující.
Na každý den nám naši noví učitelé připravili výchovně-vzdělávací bloky, ve kterých představili svůj předmět. Během kurzu jsme řešili matematické hádanky, hráli scrabble, povídali si o včelách, vyrobili jsme si placky se svými jmény, ozdobili si lžičky Fimo hmotou nebo plnili úkoly z angličtiny.
Při orientačním závodu jsme zastříleli ze vzduchovky, poznávali rostliny a živočichy. Všichni jsme se šťastně vrátili do cíle, i když někteří po delší době. Spolužáci z lycea vyrazili na celodenní putování. Nechyběl ani táborák a opékání buřtů, při kterém jsme i zazpívali.
V pátek jsme uklidili na chatkách, odevzdali klíče, naskákali do autobusů a hurá domů. Utahaní, ale spokojení. Adaptovali jsme se.

Vít Václavek, 1 B

 

Přidáno